O projektu

Výstavba II. etapy Nové Karoliny byla zahájena v únoru 2017 bytovým domem, situovaným u náměstí Biskupa Bruna (objekt F). (Objekt byl dokončen na podzim 2018). Objekt Bispkupa Bruna je výjimečný svou polohou u centrálního náměstí a výhledem na Beskydy a industriální komplex Dolní Vítkovice. Je tvořen 65 bytovými jednotkami ve 2. NP - 9. NP a s dispozicemi 1+kk-4+kk a dvěma komerčními jednotkami.

Parkování je zajištěno dostatkem parkovacích stání ve vlastní podzemní garáži. Byty ve druhém podlaží, orientované do vnitrobloku, disponují terasami a předzahrádkami a jsou stejně exkluzivní jako prostorné 4+kk byty, otevřené přímo do náměstí se střešními terasami, které vznikly ustoupením hmoty 7. a vyšších podlaží.

Dalším objektem je bytový dům E na ulici Na Prádle. Výstavba byla zahájena v lednu 2018 a dokončení je předpokládáno v létě 2019. V domě Na Prádle bude 39 bytů o velikosti 1+kk – 4kk, ve zvýšeném přízemí s předzahrádkami, ve vyšších patrech s prostornými lodžiemi a terasami. Parkování pro rezidenty je zajištěno v podzemním patře.

Na výstavbu těchto dvou unikátních bytových domů navazuje objekt A1., situovaný na ul. Důlní. Výstavba je zahájena v září 2019 a objekt bude dokončen na přelomu roku 2021-2022. Budova je tvořena 134 bytovými jednotkami, s dispozicemi 1+kk až 4+kk. Byty v přízemí orientované do soukromého prostoru vlastníků disponují zahrádkami a terasami. Byty ve vyšších patrech nabízí střešní terasy a jedinečný výhled na Ostravu a Beskydy. Parkovací stání jsou zajištěna v podzemní hromadné garáži. V rámci objektu jsou budovány také komerční jednotky.


O objektu

Bytový dům „A1“ má  šest nadzemních podlaží a jedno podzemní. Nadzemní podlaží zaujímají tvar písmene „U“. Uvnitř objektu se nachází soukromé zahrádky a společný prostor pro vlastníky objektu. Ve 4.NP se objekt dělí na dvě části, v 5.NP na 3 části, které končí v 6.NP. V polozapuštěném suterénu se nachází komerční jednotky, hromadná garáž, sklepy a technické místnosti.